Niedziela Palmowa - 28.03.2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Dzisiaj możliwość spowiedzi dziś od godz. 14.00 – 16.00 w kaplicy św. Józefa i kaplicy Matki Bożej oraz na środku kościoła. Po spowiedzi o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Za liście palmowe, które posłużyły do dekoracji naszego kościoła składam podziękowania dla ogrodu botanicznego w Krakowie.

Pamiętajmy o zachowaniu dystansu. Kościół jest dezynfekowany – tu chciałbym podziękować naszej Straży Pożarnej – Panu Jerzemu Stopa za dezynfekcje kościoła na zewnątrz.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Dziś składka inwestycyjna. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać

3. Od jutra Msze święte wieczorne w tygodniu o godz. 18.00. W Wielki Poniedziałek Msza św. o godz. 18.00, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę o godz. 7.00 rano. 

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21.00.  

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 (w godzinie miłosierdzia) droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam Straż Pożarną do trzymania warty przy Najświętszym Sakramencie.

 Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.

 • godz. 20.00 – Ściejowice domy od lasu do remizy
 • godz. 21.00 – domy od remizy w stronę Piekar
 • godz. 22.00 – droga na Borki
 • godz. 23.00 – droga pod Skałkę, wokół boiska i Sowia Dolina
 • o północy – młodzież 
 • 1.00 – Górskie Domy
 • 2.00 – Nowsie
 • 3.00 – Gawóra
 • 4.00 – domy od Ściejowic do kapliczki w stronę Rącznej
 • 5.00 – Kutek

Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 6.00 rano do godz. 17.30

Adoracja w Wielką Sobotę:

 • godz. 6.00 – 7.30 Ściejowice domy od lasu do remizy
 • godz. 7.30 – 9.00 domy od remizy w stronę Piekar
 • godz. 9.00 – 10.30 droga na Borki
 • godz. 10.30 – 12.00 droga pod Skałkę, wokół boiska i Sowia Dolina
 • godz. 12.00 – 13.30 Górskie Domy
 • 14.00 – 15.30 Nowsie i Kutek
 • 15.30 – 17.00 – Gawóra oraz domy od Ściejowic do kapliczki w stronę Rącznej

Święcenie pokarmów:

 • godz. 11.00 - Ściejowice  (I, II i III dzień rejonu kolędowego)
 • godz. 11.30 – Jeziorzany kościół
 • godz. 12.00 – Ściejowice (rejon kolędowy dzień IV i V)
 • godz. 12.30 – Górskie Domy
 • godz. 13.00 – Jeziorzany kościół

7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00 Zabierzmy na nią świece.

8. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 7.00 rano  Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego i zapraszam szczególnie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Niech świat usłyszy naszą radość!

9. Dziękuje sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: Państwu Karolinie i Robertowi Cetera oraz i Marzenie Lusina.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedziennego w którym w kontekście rozpoczynającego się tygodnia Męki Pańskiej artykuł na temat bólu i cierpienia w życiu człowieka oraz ich zbawczego wymiaru, jak również rozważamy tajemnice poszczególnych dni Triduum Paschalnego.

11. Składam serdeczne podziękowanie ks. dr hab. Piotrowi Andryszczak za tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

12. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 7.00 – procesja rezurekcyjna i po niej Msza św. o godz. 9.30, 11.00 i o godz. 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i o godz. 15.00.