Niedziela Świętej Trójcy - 07.06.2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Ta dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej w naszej archidiecezji.

Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Bogu w Trójcy

3. W środę po Mszy św. modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny. Druga Msza św. tego dnia z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Ja co roku (pomimo stanu epidemicznego) przygotujmy cztery ołtarze. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny.

  • Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 9.00, 10.30 a po niej procesja i o godz. 15.00.  
  • Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyjdziemy w procesji eucharystycznej, aby upraszać błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba dla naszych domów, miejsc nauki i pracy dla naszych pól. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Zapraszam do udziału Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci do sypania kwiatów, niosących feretrony. Składka tradycyjnie w tym dniu przeznaczona jest na budownictwo sakralne - parafie wspomagają wspólnoty budujące kościoły w naszej archidiecezji.
  • Tradycyjnie: ołtarz  I – przed kościołem, ołtarz II – u Państwa Michałków, ołtarz III – pod kapliczką, ołtarz IV – koło kapliczki N. S. P. J.
  • Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane, jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie od piątku będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. 
  • Druga intencja przyjęta lub wyznaczona będzie w tygodniu odprawiona bezpośrednio po pierwszej Mszy św. 

          Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Lucynie Wąsik, Karinie Kapusta, Marii Paciorek i Monice Pacułt i Grażynie Nowak.

 

Msze św. w niedzielę o godz. 
8.00, 9.00, 10.30 i o godz. 15.00. 

Nie ma limitu wiernych w kościele 
podczas nabożeństw i Mszy św. 

 

Prośba o zachowanie dystansu społecznego lub jeśli jesteśmy za blisko drugiej osoby (a nie jest to osoba lub osoby z którymi mieszkamy) to zakładamy maseczkę zarówno podczas Mszy św., jak i procesji Bożego Ciała. 

5. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.