Niedziela Wielkanocna - 12.04.2020

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Składam serdeczne podziękowanie za pomoc przy organizowaniu całego Triduum paschalnego dla naszego pana kościelnego Karola Białek i Jana Steczko. Pomoc przy wykonaniu dekoracji ciemnicy, grobu i dekoracji w przedsionku kościoła. Lektorom posługującym przy asyście oraz wszystkim którzy pomimo trudnej sytuacji epidemii wsparli nasze przygotowania. Za ofiary złożone na konto parafii a Pani Beacie Stępskiej i Marii Stawowskiej za kwiaty do Bożego grobu a Państwu Nosal ze Ściejowic za kwiaty do ciemnicy. Panu Mirosławowi Suchan za wyczyszczenie (jak co roku) lichtarzy. Karolowi Białek i Janowi Steczko o posprzątanie kościoła. Pani Magdzie Duraj za środki do dezynfekcji kościoła.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i o godz. 15.00.

W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych.

4. W środę modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

5. Msze św. w tym tygodniu. We wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. Od godz. 17.30 przed wieczornymi Mszami  św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za świat pogrążony w pandemii i naszą Ojczyznę.

Druga intencja Mszy św. w tygodniu 
będzie odprawiona po pierwszej Mszy św. ok. 7.30 lub 18.30

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To dzień naszego odpustu parafialnego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i o godz. 15.00. 

Należy w dalszym ciągu zachować zasadę,
by w kościele było do 5 osób.