Niedziela Zmartwychwstania - 17.04.2022

 1. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. Niech ta nowina otworzy nasze serca na obecność Tego, który przychodzi, aby nas zbawić. Wszystkim parafianom i gościom życzę nadziei, która wypełnia serca i pokonuje lęki.
 2. Msze Św. w dniu dzisiejszym 7:00, 10:30, 12:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. 8:00, 10:30, 12:00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych ofiarami wspieramy UPJPII. We wtorek i czwartek Msze Św. o godz. 7:00, a pozostałe dni o godz. 18:00.
 3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-szej Komunii Św. w środę 20.04 o godz. 19.00.
 5. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła w czwartek paniom: Izabeli Nędza, Dorocie Karolus, Angelice Jaje i Marzenie Przebinda oraz panu Sebastianowi Jaje, a w dniu wczorajszym pani Dorocie Karolus.
 7. Serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżywania Triduum Paschalnego. Panom: Kościelnemu, Organiście i Szafarzowi, LSO na ręce ceremoniarzy Pawła Lelek, Krzysztofa Królik, Wojciecha Soleckiego, Filipa Soleckiego i Krzysztofa Soleckiego. Domowemu Kościołowi, Oazie Młodzieżowej, Różom Różańcowym, pani Edycie Saługa oraz animatorkom Agacie Soleckiej i Ewie Grzesiak za prowadzenie adoracji, OSP z Jeziorzan i Ściejowic za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, panu Mirosławowi Suchan za wyczyszczenie paramentów liturgicznych. Bóg zapłać, paniom Beacie Stępskiej i Marii Stawowskiej oraz Monice i Markowi Nosal za kwiaty oraz wszystkim za ofiary na dekoracje Grobu i Ciemnicy. Dziękuję za wykonanie Ciemnicy - paniom Joannie Karolus, Łucji Kapusta, Katarzynie Galarowicz, Lucynie Galos oraz Władysławowi Kuć i Sławomirowi Karolus, panu Mateuszowi za przygotowanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w Liturgiach tych dni. Dziękuję za dzisiejszą asystę - niosącym baldachim i feretrony oraz pocztom sztandarowym. Podziękowanie dla rodziców najmłodszych chłopców za udział w procesji w strojach ministranckich. 
 8. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii odpust. Msze Święte 8:00, 10:30 i suma odpustowa o 12:00. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, asysty do niesienia feretronów oraz Strażaków z Jeziorzan i Ściejowic wraz z pocztami sztandarowymi. Na Sumie poświęcenie tablicy pamiątkowej największego Rodaka – śp. Ks. Abp Stanisława Nowaka.
 9. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Pragnę zwrócić uwagę na teksty dotyczące Zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych.
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.