Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 31.03.2024

1. Msze Św. dzisiaj o godz. 7:00, 10:00, 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. 8:00, 10:00, 11:30. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych ofiarami wspieramy UPJPII. Wtorek i czwartek Msza św. o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00.
2. Spowiedź w I-piątek miesiąca od godz. 17:00.
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.
4. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Marii Stopa, Stanisławy Michałek, Haliny Widurek, Małgorzaty Wlazło i Władysławy Karolus, a pani Stanisławie Sobesto za troskę o kwiaty przy kościele.
6. Serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżywania Triduum Paschalnego - Służbie Kościelnej: panom Kościelnemu, Organiście i Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii św., LSO z ceremoniarzami za przygotowanie asysty, pani Katechetce, Różom Różańcowym, Domowemu Kościołowi, Oazie wraz z animatorami za przygotowanie adoracji i prowadzenie modlitw, OSP z Jeziorzan i Ściejowic za trzymanie straży przy Grobie Pańskim.
Bóg zapłać, paniom: Beacie Stępskiej i Marii Stawowskiej za kwiaty do prezbiterium, a państwu Monice i Markowi Nosal za kwiaty do Ciemnicy.
Wszystkim za ofiary składane na dekoracje Grobu i Ciemnicy przez Wielki Post.
Podziękowanie za wykonanie Ciemnicy dla małżonków Bernadety i Marcina Dominiarczyk, a za wykonanie Grobu Pańskiego dla małżonków: Łucji i Jacka Kapusta oraz za pomoc małżonków: Joanny i Sławomira Karolus.
Dziękuję za pomoc przy pracach i dekoracjach panom: Łukaszowi Nowak Stanisławowi Adamczyk, Kazimierzowi Karolus, Piotrowi Łączyńskiemu, a także młodemu pokoleniu: Weronice Kapusta, Kacprowi i Samuelowi Dominiarczyk.
Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego.
Dziękuję za dzisiejszą asystę - niosącym baldachim, feretrony i poduszki oraz pocztom sztandarowym. Podziękowanie dla rodziców najmłodszych chłopców za udział w procesji w strojach ministranckich.
7. W przyszłą niedzielę w Święto Bożego Miłosierdzia odpust w naszej parafii. Msze Święte 8:00, 10:00 i Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, asysty do niesienia feretronów oraz OSP z Jeziorzan i Ściejowic wraz z pocztami sztandarowymi.
8. Kazania w dzień odpustu wygłosi ks. Paweł Sukiennik, kapelan Ojca świętego obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego z artykułami o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dla najmłodszych jest kwietniowy numer gazety Staś.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii ś.p. Władysławę Nazim i ś.p. Władysławę Przebinda. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie…

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał! Alelleluja!

Chrystus zmartwychwstał i zwyciężył panowanie śmierci i zła.
Niech ta nowina otworzy nasze serca na obecność Tego, który
przychodzi, aby nas zbawić.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę nadziei,
która wznosi się ponad to, co nas przytłacza w codzienności.