Światło działające na Życie

Niedługo po rozpoczęciu nowego roku szkolnego nasza parafialna Oaza młodzieżowa rozpoczęła nowy rok formacyjny. Zgodnie z myślą założyciela Ruchu Światło-Życie – ks. Franciszka Blachnickiego – młodzież chce wspólnie przeżywać i poznawać Liturgię, rozważać  i dzielić się Słowem Bożym oraz we wspólnocie radośnie i twórczo spędzać czas. A wszystko po to, żeby uczyć się łączyć wiarę z życiem oraz tworzyć piękny, młody, współczesny kościół.

Ramowy program nowego roku formacyjnego:

  • raz w miesiącu wspólnotowa Eucharystia
  • dwa razy w miesiącu spotkanie całej wspólnoty (spotkanie tematyczne)
  • dwa lub trzy razy w miesiącu spotkania w „małych grupach” (częstość zależna od grupy)
  • akcje okolicznościowe (zbieranie podpisów, Jasełka, kolęda misyjna, plenerowa Droga Krzyżowa itepe.)

„Małe grupy” to grupy, w skład których wchodzą uczestnicy w podobnym sobie wieku oraz animator prowadzący spotkania formacyjne.
W tym roku formowały się będą w naszej parafii cztery grupy:

Chcących dołączyć do Oazy zapraszamy do kontaktu oraz do uczestnictwa w najbliższych spotkaniach. Wszystkie aktualności z życia wspólnoty można zobaczyć na fanpage’u Facebook-owym naszej oazy.


W naszej parafii swoje spotkania rozpoczął również Domowy Kościół, który jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. Do udziału w spotkaniach - tej nowej w naszej parafii wspólnocie– zaproszone są pary, które chcą pogłębiać tajemnice zawartego Sakramentu Małżeństwa, uczyć się  nim żyć i celebrować go przez całe życie. Małżeństwa należące do Domowego Kościoła wezwane są do posługi na rzecz własnej rodziny, posługi rozumianej jako budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości.
Spotkania formacyjne Domowego Kościoła odbywają się w grupie 4-7 małżeństw (idea „małej grupy” jako środowiska koniecznego do wzrostu wiary).
Najbliższe spotkanie tworzącego się Domowego Kościoła już 15 października po Mszy Świętej o godzinie 10:30.