Odpust parafialny 2017

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, jest to wielka uroczystość naszej rodziny parafialnej. W tym dniu  mamy możliwość uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

W tym roku uroczystej Mszy Świętej odpustowej przewodniczył nasz rodak, ks. abp Stanisław Nowak. Podczas swojej homilii  ksiądz arcybiskup wspomniał, że nasza świątynia jest jedną z najstarszych świątyń w Polsce pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Mówił, że „nasza ziemia jakby zasługiwała na to, żeby to Miłosierdzie Boże ją ogarnęło i zamieszkało tutaj w imieniu tej parafii, ponieważ dawniej była to ziemia bardzo biedna”. W homilii usłyszeliśmy  wezwanie, aby Boże Miłosierdzie umieć przyjąć, otworzyć się na nie i wyciągnąć po nie ręce do Miłosiernego Boga, oraz że Miłosierdziem Bożym trzeba żyć i je wyznawać. Na zakończenie swojej homilii abp Nowak zachęcał nas słowami Ojca Świętego Benedykta XVI do korzystania z kolan: „Chrześcijanie, pamiętajcie:  jesteście wielcy, bo macie kolana!” Prosił również, żebyśmy potrafili doceniać w swoim życiu sakrament pokuty.

W przygotowanie Uroczystości Odpustowej włączyło się wiele osób: strażacy OSP z Jeziorzan i Ściejowic, Oaza i Służba liturgiczna, niosący feretrony, dzieci sypiące kwiaty i dzieci dzwoniące dzwonkami.

Podczas Eucharystii modliliśmy się śpiewem wraz z Chórem Akademickim pod kierownictwem pani Małgorzaty Mazur i pani Barbary Hawlig (wykonane pieśni: 'Laudate Dominum' Michel Corboz, Gaude Mater, Błażeny, Powszednia spowiedź, Święty, Zdrowaś Królewno).

Naszą uroczystość bardzo ubogaciła również Orkiestra Miejska z Nowego Targu pod kierownictwem Pana Marcina Musiaka. Wspólnie z orkiestrą modliliśmy się podczas procesji wokół kościoła oraz śpiewając na zakończenie Mszy Świętej pieśń: „My chcemy Boga”. Po Eucharystii mogliśmy również wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu tejże orkiestry.

Zdjęcia orkiestry dostępne są tutaj.