Powitanie nowego Proboszcza

W niedzielę 11. lipca 2021 roku w naszym kościele miało miejsce uroczyste przejęcie parafii przez nowego proboszcza. Abp. Marek Jędraszewski funkcję tę powierzył ks. Andrzejowi Bartkowskiemu, dotychczasowemu wikaremu parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym.

W tym roku, podczas uroczystości odpustowych ku czci Miłosierdzia Bożego już ś.p. ks. Józef Obyrtacz świętował 50-lecie kapłaństwa. Ja lat kapłaństwa mam trochę mniej (bo 24 lata), ale za to tyle samo lat życia, co kapłaństwa miał ś.p. ks. Józef. Bóg zapłać za jego posługę, za jego dzieło, które tutaj z Wami wybudował. Bo wybudować dom dla Pana Boga to wielka łaska. Zapraszam wszystkich do troski o naszą parafialną wspólnotę i świątynię, żebyśmy wspólnymi siłami, razem i w zgodzie przemierzali kolejne dni, miesiące i lata zbliżając się nieustannie do Chrystusa.

Bardzo dziękuję za przyjęcie, za życzliwość i dobre słowo. Bardzo proszę też o modlitwę, żeby czas mojego pobytu wśród Was i z Wami pozwolił nam wszystkim zbliżać się do Pana Boga i doświadczać Jego Miłosierdzia na co dzień w naszym życiu.

Wszystkim parafianom, tym najstarszym i najmłodszym Bóg zapłać i Szczęść Boże!

ks. Andrzej Bartkowski, proboszcz

Ks. Andrzej Bartkowski urodził się w Wadowicach, na terenie papieskiej Parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po powstaniu nowej parafii w Wadowicach uczęszczał do kościoła św. Piotra Apostoła. Tam rozeznawał swoje powołanie, przez wiele lat służąc w parafii jako ministrant i lektor. W 1991 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, a święcenia kapłańskie przyjął w 1997 roku w Katedrze na Wawelu, z rąk ks. Kardynała Franciszka Macharskiego.

Swoją posługę duszpasterską rozpoczął w parafii św. Michała Archanioła w Sieprawiu, miejscowości w której urodziła się i była ochrzczona bł. Aniela Salawa. Następnie w parafii Miłosierdzia Bożego na Nowym Prokocimiu oraz Parafii św. Józefa na osiedlu Kalinowym. Ostatnie siedem lat posługiwał w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza, gdzie katechizował w szkole podstawowej, przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, prowadził przygotowania do bierzmowania oraz opiekował się wspólnotą Domowego Kościoła.

23 czerwca 2021 roku ks. Abp Marek Jędraszewski skierował go do pracy w naszej parafii.

Zdjęcia: Mateusz Lelek