Przekazanie relikwii

8 listopada 2018r. w kościele pw. Św. Mikołaja w Krakowie podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 nasza parafii otrzymała relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej. Podczas kazania ks. Józef Gubała –proboszcz parafii św. Mikołaja – przytoczył postać bł. Hanny, która w swoim życiu spełniała nieustannie wiele uczynków miłosierdzia względem drugiego człowieka.

Niespełna dwa tygodnie później 17 listopada w kościele klasztornym w Łagiewnikach podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 miało miejsce uroczyste przekazanie naszej parafii relikwii św. siostry Faustyny. W kazaniu ksiądz proboszcz Edward Pasteczko zaznaczył, że rzeczą niezwykle ważną, by ta która jako pierwsza głosiła światu Miłosierdzie Boże była naszą szczególną orędowniczką przez obecność w naszej świątyni.

Wprowadzenie relikwii do naszego kościoła będzie miało miejsce 16 grudnia. Uroczystości będzie przewodniczył nasz rodak ks. abp Stanisław Nowak.