JASEŁKA 2017 - turystyka niebanalna !

W niedzielę 8 stycznia 2017 roku po prawie półtoramiesięcznych przygotowaniach nasza wspólnota oazowa wraz ze Służbą Liturgiczną wystawiła Misterium Bożonarodzeniowe pt. ,,Jerozolima - turystyka niebanalna".

                Akcja tegorocznych Jasełek rozgrywała się we współczesnym Betlejem.  Spektakl przedstawiał historię Zuzy - młodej uczestniczki wycieczki do Jerozolimy.  Bohaterka  dopiero przez sen opowiadający o narodzeniu Jezusa, uświadomiła sobie wartość tego wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Jej postać świetnie ukazała każdego z nas w dzisiejszym świecie. Pokazała jak dzięki prawdziwemu spotkaniu z Bogiem ze smutnych, zniechęconych i znudzonych życiem, możemy stać się radośni, otwarci na drugiego człowieka i pełni miłości.

                Nowoczesny i jednocześnie utrzymany w dobrym stylu scenariusz napisał wieloletni oazowicz,  aktor Teatru Bagatela pan Marcin Kobierski, z którym współpracujemy już trzeci rok. Bardzo ciepło przyjęli nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach, udostępniając i ogrzewając strażnicę na wiele prób i finałowe przedstawienie. Niesamowitym ubogaceniem spektaklu były również stroje, które wypożyczył nam dyrektor Teatru Bagatela. W przedstawieniu wystąpiło 20 osób: 13 dziewczyn i 7 chłopaków, którzy odegrali w sumie 38 scenariuszowych ról !

                Wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie: parafianom, naszym rodzinom i znajomym dziękujemy, że przyjęli zaproszenie na naszą podróż do Jerozolimy.  Ufamy, że będziemy potrafili być ludźmi Bożego Narodzenia przez cały rok !


Młodzież Oazowa i Służba Liturgiczna


zdj. Łukasz Czekaj i ospjeziorzany.pl