Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

      Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Dzisiejsza składka inwestycyjna za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Msza św. w środę za wypominanych a Nabożeństwa w tygodniu w środę, piątek i sobotę po Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie jak w tygodniu rano we wtorek i czwartek o 6.45 a w pozostałe dni tygodnia o doz. 17.00.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu Gościa Niedzielnego z kalendarzem z Janem Pawłem II oraz Małego Gościa Niedzielnego na miesiąc grudzień.

5. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Elżbiecie Kukowskiej, Zofii Sztaba, Annie Murowańskiej, Marii Michałek i Stanisławie Michałek

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Makowską.  Polećmy ją w modlitwie: Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.