Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26.05.2024

1. Dzisiaj w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie po Mszy św. Dzisiaj o godz. 15:00, następnie Msza św. o godz. 15:30. Dziękuję za prowadzenie dzieci i wnuków na nabożeństwa majowe.
3. W środę Wypominki o godz. 17:30, po nich Msza św. za zmarłych.
4. W czwartek /30.05/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 15:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na zakończenie odmówimy Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej.
5. Zapraszam do udziału w procesji: OSP z Jeziorzan i Ściejowic ze sztandarami prosząc również o zabezpieczenie trasy, LSO tworzącą asystę, dziewczynkisypiące kwiaty, chłopców w komeżkach z dzwonkami, dzieci z klas III i IVw strojach komunijnych, osoby niosące feretrony, baldachim i wszystkichparafian. Składka w ten dzień przeznaczona jest na budownictwo sakralne - wspomagamy wspólnoty budujące kościoły w naszej archidiecezji. Proszę osoby mające dobrą wolę o przygotowanie i pomoc w budowie ołtarzy:
Ołtarz I przed kościołem - mieszkańcy Ściejowic,
Ołtarz II u Państwa Michałków
Ołtarz III koło kapliczki na rondzie
Ołtarz IV przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Od Uroczystości Bożego Ciała trwać będzie oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła w dni powszednie o godz. 18:00, natomiast w przyszłą niedzielę o 11:30. Niech nie braknie całych rodzin.
6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.
7. Msze św. w niedziele czerwca o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30
8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Ewie Burzyńskiej, Edycie Saługa oraz panom Stanisławowi Nowak i Sebastianowi Połyniak. Podziękowanie dla pani Beaty Stępskiej za ozdobienie ołtarza kwiatami. Dziękuję za prace w tym tygodniu przy kościele panom: Tadeuszowi Kowalikowi, Stefanowi Kapuście, Stanisławowi Kapuście, Kazimierzowi Karolusowi, Jacentemu Przebindzie, Damianowi Stachowskiemu; a panu Krzysztofowi Skowronkowi za nieodpłatne udostępnienie sprzętu.
9. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej, przeznaczone na prace wokół kościoła. Dziękuję również za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.
10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych – Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.
11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W nim m. in. artykuł o wytycznych dotyczących orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.
12. Mały Gość Niedzielny - czerwcowy numer z dodatkiem na Boże Ciało oraz z artykułem o szkole – „Radosna Nowina 2000” w Piekarach.
13. Dla wszystkich Mam życzenia opieki Najlepszej Matki - Matki Najświętszej
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Józefa Wąsika z Jeziorzan - Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…