Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2023

1. „Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem” – to prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On mógł narodzić się w naszym życiu.

2. Jutro święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 8:00; 10:00 i 11:30. Ofiara w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie.

3. W ostatni dzień roku kalendarzowego 31.12.2023r /niedziela/ Msze św. o godz. 8::00; 10:00 oraz po Nieszporach, na które zapraszam o godz. 15:00 Podziękujemy Panu Bogu za przeżyty rok oraz przeprosimy za popełnione grzechy. Po Nieszporach ostatnia w tym roku Msza św. Szczególnie zapraszam rodziny zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku. 


Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia. Szczególne Bóg zapłać:

1. Służbie kościelnej panom: Tadeuszowi Kowalikowi, Tomaszowi Kapuście i Kazimierzowi Karolus za posługę dla całej wspólnoty parafialnej

2. Liturgicznej Służbie Ołtarza - za oprawę liturgiczną Eucharystii.

3. Panu Robertowi Ceterze i państwu Mlostek za ofiarowane choinki do kościoła. Za wykonanie konstrukcji szopki, transport i ustawienie choinek podziękowanie dla panów Tadeusza Kowalika, Jacentego Przebindy, Stefana Kapusty, Sławomira Kapusty, Wojciecha Skrzyńskiego, Piotra Spułowicza, Mariana Janasa, Kazimierza Wrony. Ponadto za dekoracje szopki i przygotowanie ołtarza podziękowanie dla małżonków Bernadety i Marcina Dominiarczyk oraz dla lektorów Krzysztofa Królika, Mateusza i Tomasza Kałuskich.

4. Pani Beacie Stępskiej za wykonanie stroików oraz pani Bożenie Skrzyńskiej za pomoc.

5. Animatorkom i animatorom za przygotowanie spotkania wigilijnego dla Oazy.

6. Rodzicom dzieci, które przystąpią do I- Spowiedzi i Komunii św. za dar ołtarza, jakim są obrusy na okres Bożego Narodzenia.

7. Grupie Orląt i Harcerzom za dostarczone światło pokoju z Betlejem.

8. Uczestnikom tegorocznych Rorat za wytrwałe przychodzenie na Msze św., poznawanie osoby św. Franciszka z Asyżu i wykonane bańki oraz domki do dekoracji szopki i choinek.


Boski Zbawiciel niech wypełnia

serca Parafian i naszych Gości

Miłością i Pokojem,

które promieniują ze żłóbka betlejemskiego

darząc swym błogosławieństwem !!!