Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19.05.2024

1. Uroczystość Zesłania Ducha świętego kończy okres wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej tradycyjnie liczony do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do przyszłej niedzieli. Przypominam o skorzystaniu ze spowiedzi świętej oraz przyjęciu Komunii świętej.

2. W dniu dzisiejszym rocznica I-Komunii św. na Mszy św. o godz. 10:00.

3. Serdeczne podziękowanie dla Rodziców dzieci z klasy IV, przeżywających rocznicę I-Komunii św. za porządki wokół naszej świątyni, posprzątanie i zadbanie o wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty po Mszy św., w niedzielę o godz. 15:00, następnie Msza św. o godz. 15:30. Dziękuję rodzicom oraz babciom i dziadkom za prowadzenie dzieci i wnuków na nabożeństwa majowe.

5. Dnia /26.05/ przy kościele św. Mikołaja w Liszkach piknik charytatywny na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla dzieci w Krakowie. W programie pokaz samochodów z USA, loteria fantowa, atrakcje dla dzieci. Początek o godz. 11:00, szczegółowy plan na plakacie.

6. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca - składka inwestycyjna na prace w parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, jak również za wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

7. Prowadzący zapraszają dzieci pragnące śpiewem chwalić Pana Boga na próbę scholii w przyszłą niedzielę o godz. 9:15.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, proszę o zaangażowanie się w pomoc i wsparcie przy przygotowaniu ołtarzy na procesję.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W nim m. in. artykuł o świętym, fajce i ciemnych typach, czyli o bł. Pier Giorgio Frassatim, o ratunku dla Ojczyzny w osobie św. Andrzeja Boboli.

10. Dla najmłodszych czerwcowy numer miesięcznika Staś z puzzlami oraz konkursem.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła
  • Wtorek - św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
  • Środa - św. Rity, zakonnicy
  • Czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek - NMP Wspomożycielki Wiernych


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.


12. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Zbigniewa Sobesto ze Ściejowic Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…