V Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.  Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie przed Mszą św.

2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00, składka z Gorzkich Żali przeznaczona na dekorację i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach dodatkowa Msza św.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. dr Marek Zołoteńki.

W czwartek - Msza św. z nauką ogólną o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00 a po niej nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Dla dzieci Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00.

W piątek – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8. 00 i 18.00 po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich. Dla dzieci Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00.

W sobotę – Msza św. z nauką ogólną o godz. 8.00 i 18.00 a po niej nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Można zgłaszać chorych w zakrystii kościoła, tych których nie odwiedzam z racji I piątku miesiąca. O godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci.

W przyszłą niedzielę – Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – Msza św. o godz. 8.00 z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 10.30 (zgromadzimy się przed kościołem, gdzie będzie poświęcenie palm, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.) a po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn. Spowiedź św. od godz. 14.00 – 16.00. Wyjątkowo Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a po niej Msza św. z kazaniem ogólnym.

4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o. godz. 18.30. Młodzież oazowa i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przygotowała drogę krzyżową, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 a po niej dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich żali przeznaczona będzie na dekorację do Ciemnicy i do Bożego Grobu.

5. W środę Msza św. wieczorna połączona z modlitwami do św. s. Faustyny Kowalskiej.

6. W Gościu Niedzielnym o objawieniach Matki Bożej w Kibeho oraz płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli.

7. Dziękuję sprzątającym kościół: paniom Zofii Steczko, Agnieszce Wiemer, Marii Makowskiej, Renacie Żyła oraz Agnieszce Wąsiołek.

8. Msze św. w tym tygodniu w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiktorię Jezioro ze Ściejowic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek…