V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Dzień imienin naszego ks. Seniora Józefa, w naszych modlitwach pamiętajmy o solenizantach.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne.

Wygłosi je ks. Dariusz Mroczek ze Zgromadzenia księży Sercanów. Składka na Mszach św. w dniach rekolekcji na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami i wynajęciem księży na Spowiedź.

W czwartek - Msza św. z nauką ogólną o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.00 a po niej nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Dla dzieci Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00.

W piątek – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8. 00 i 18.00 po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich.

W sobotę – Msza św. z nauką ogólną o godz. 8.00 i 18.00 a po niej nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z posługą Sakramentu Spowiedzi św. i Komunii św. Chorych można zgłaszać w zakrystii Kościoła. Msza św. dla dzieci z nauką rekolekcyjną o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę – Palmową – Msza św. o godz. 8.00 z kazaniem ogólnym a po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 10.30 a po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn. Spowiedź św. od godz. 14.00 – 16.00. Wyjątkowo Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 a po niej Msza św. z kazaniem ogólnym.

4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o. godz. 17.30. Młodzież oazowa i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przygotowała drogę krzyżową, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00 a po niej dodatkowa Msza św. Składka z Gorzkich żali przeznaczona będzie na dekorację do Ciemnicy i do Bożego Grobu.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed Mszą św. o godz. 10.30 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Spowiedź od godz. 14.00 – 16.00. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne.

6. Polecam lekturę Gościa niedzielnego w którym o pięciu latach pontyfikaty papieża Franciszka oraz kolejny fragment wielkopostnego cyklu o Ojcu Pio.

7. Składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na zakup nowego rzutnika do kościoła (ew. ekranu). Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

8. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom – Annie Miś, Grażynie Suenan, Mariannie Sobesto, Krystynie Drewniak, Joannie Pająk.

9. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 17.00, we wtorek o godz. 7.00 a w środę o godz. 18.00. W pozostałe dni – wg. planu rekolekcji.

10.  Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Adamczyk i + Władysława Taborska ze Ściejowic – polećmy ich – Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek…