V Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

Od czwartku rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje, które wygłosi ks. dr hab. Piotr Andryszczak.
Plan rekolekcji:

25. marca 2021 (czwartek)

26. marca 2021 (piątek)

• godz. 8.00 – Msza św. z nauką ogólną.
  • godz. 11.00 – wyjazd do chorych
  • godz. 16.30 Droga Krzyżowa

27. marca 2021 (sobota)

• godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną i dla młodzieży

28. marca 2021 (niedziela)

• godz. 9.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży
  • godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci
  • od godz. 14.00 – 16.00 możliwość spowiedzi św.
  • godz. 16.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a po Gorzkich żalach (ok. 16.45) Msza św. z nauką ogólną

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a po nich Msza św.

3. Przez cały Rok Św. Józefa po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. W środę modlimy za Zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Msza św. w ich intencji o godz. 17.00.

5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Szczegóły w folderach wyłożonych pod chórem kościoła na stoliku z gazetami.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom:   Józefie Tyrała, Agnieszce Tyrała, Katarzynie Szczypczyk, Joannie Rubiś, Barbarze i Andrzejowi Lewek.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym m. in. temat Drogi Krzyżowej, najbardziej rozpowszechnionego sposobu rozważania męki Pańskiej. Polecam lekturę.

8. Przyszła niedziela Palmowa – błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i o po Gorzkich żalach, które o godz. 16.00.

9. Msze św. w tygodniu w poniedziałek o godz. 17.00 we wtorek o godz. 7.00, od czwartku rozkład. Mszy św. rekolekcyjnych.

10. Możliwość spowiedzi przedświątecznej w kaplicy św. Józefa pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Tomasz Boroń z Jeziorzan. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Dobry Jezu a nasz Panie….