V Niedziela Zwykła - 04.02.2018

Dziś pierwsza niedziela miesiąca lutego. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.30 w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Zachęcam do modlitwy i czuwania przed Chrystusem Eucharystycznym.

W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki dziewicy

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Zdzisław Pysno z Jeziorzan, którego pogrzeb będzie dziś. O godz. 13.30 wprowadzenie trumny do kościoła, różaniec prowadzony przez Różę Mężczyzn i Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00. Polećmy śp. Zdzisława miłosierdziu Bożemu w modlitwie: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

Bóg zapłać sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Stanisławie Mlostek, Zofii Sztaba, Beacie Stępskiej, Sylwii Śmiech i panu Jonowi Kapuście.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego, w którym m. in. o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich tzw. korony Chrobrego i o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko a wyznawcami zostają politycy i celebryci.

W ramach nowenny przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości (jak zalecił ks. Arcybiskup) w najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 16.30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny oraz Msza św. za Ojczyznę o godz. 17.00.

Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 10.30 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych dla starszych i chorych. Prośba do osób, które chcą go przyjąć, by na kartce wypisać swoje imię i nazwisko oraz adres.

Składka w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

Nasi lektorzy zajęli pierwsze miejsce we wczorajszych rozgrywkach w halowej piłce nożnej w etapie rejonowym, który odbył się w Witkowicach. Gratuluję zwycięstwa.