V Niedziela Zwykła - 09.02.2020

W ramach nabożeństwa 40-godzinnego po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – zachęcam do modlitwy. Będzie ona trwała do drugiej Mszy św. czyli do godz. 10.30.

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. Dlatego we wtorek w XXVIII Dzień Chorych po Mszy św. wieczornej będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych dla osób starszych i chorych.

2. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

4. Adoracja w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek dołączymy modlitwy w intencji chorych.

5. W Gościu Niedzielnym – skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Polecam lekturę. Jest też Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty.

6. Msze św. w tym tygodniu w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu państwu Barbarze i Andrzejowi Lewek, Halinie Korcel, Bożenie Kałuskiej, Tomaszowi Kałuskiemu oraz Anecie Łętek

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
  • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
  • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.