V Niedziela Zwykła - 10.02.2019

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 17.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.  Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Zachęcam do jego przyjęcia.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – Dlaczego Matyja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz cudownych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

5. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

6. Dziękuję sprzątającym kościół Grażynie Suchan, Annie Przebinda, Danucie Królik, Grażynie Grzesiak i Lucynie Kuć.

7. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

Od przyszłej niedzieli 17.02 br. rozpoczniemy (w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa) adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 14.30. godz. o 14.30 – Nieszpory i  po nich dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Zapraszam do tej indywidualnej modlitwy przed eucharystycznym Jezusem. Mamy za co dziękować Panu Bogu, prosić Go i uwielbiać. Znajdźmy więc czas na ta modlitwę.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.