VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

1. Już dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy radujemy się setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II (choć sam dzień urodzin przypada jutro). Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 15.00.

Nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy św. o godz. 10.30, gdyż na Mszy o godz. 15.00 będziemy gościli ks. arcybiskupa Stanisława Nowaka, który poświęci witraż św. Stanisława Kostki. Składam serdeczne podziękowanie za ofiarowany dla naszej parafii witraż.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. W środę naszym parafialnym zwyczajem po Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju w tygodniu nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna.

Druga intencja wyznaczona lub przyjęta będzie odprawiona bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.00 a po niej Msza św. 

W dalszym ciągu pozostajemy przy Mszach św. w niedzielę i święta o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 15.00. Według zmieniających się przepisów od dzisiejszej niedzieli na Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 60 osób.

5. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w kaplicy św. Józefa w tygodniu przed nabożeństwem majowym od godz. 17.00. A w niedzielę pół godz. przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Zawsze też można poprosić o spowiedź po Mszy św. 

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym o heroicznej decyzji Państwa Wojtyłów, dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. A także komiks prezentujący postać Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Jest też Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych.   

8. Serdeczne podziękowanie dla Panów Strażaków z OSP Jeziorzany za zabezpieczenie okna w naszym kościele. Zostały też zrobione pomiary na wymianę okien. Dziękuję też sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Elzie Kuska, Barbara Rykała, Katarzyna Suchan, Elżbieta Skrzypoń i Barbara Matczyk.

9. Sprawa zbiórek przed kościołem. Procedury są jasne. Nikt bez zgody proboszcza miejsca nie ma prawa stać i zbierać na nawet najszczytniejszy cel i nawet machać pismem z Ministerstwa (co miało miejsce w ubiegłą niedzielę). Ministerstwo, jeśli by zaszła taka potrzeba z pewnością wystosowałoby takie pismo do proboszcza parafii a nic takiego nie miało miejsca. Zawsze, jeśli jest taka konieczność i potrzeba niedzielę wcześniej taka zbiórka zostaje podana parafianom do wiadomości. Więc prosiłbym o ostrożność w tym względzie. Teren Kościoła jest terenem prywatnym i należy do Parafii, udostępnionym do użytku publicznego dla wiernych. To jest tak, jakbym przyszedł na Państwa podwórko i zaczął coś zbierać. Z pewnością byście zareagowali. Kultura wymaga, by o taką zgodę poprosić.