VI Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. W środę Msza św. Za wypominanych. Wypominki będą odczytanie przed Mszą św. o godz. 17.30. Potem Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz litania loretańska do Maki Bożej.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.

6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W Gościu Niedzielnym w jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swoich dzieci. A ponadto o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół.

10. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Rozalii Ryba, Barbarze Matczyk, Elżbiecie Skrzypoń, Katarzynie Suchan, i panu Tadeuszowi Janas.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Albina Skrzypoń z Jeziorzan.  Polećmy go Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie - Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.