VI Niedziela Zwykła - 12.02.2023

1. Zapraszam dzisiaj i za tydzień na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40 godzinnego. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8:00, zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00. Skorzystajmy ze spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

2. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o 7:00. Pozostałe dni tygodnia o godz. 17:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Marii Pater, Danuty Wiernowolskiej, Agnieszki Adamczyk-Mądra, Eweliny Szabat, Aliny Keler i Barbary Keller. Słowa podziękowania dla pana Dariusza Wąsiołek za naprawę oświetlenia w piwnicy kościoła.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m.in. o tym, dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się szczególnym miejscem dla chorych.

6. Wójt Gminy Liszki informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o nadanie odznaczeń: „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (50–lecia pożycia małżeńskiego) przez pary zameldowane na terenie gminy Liszki na pobyt stały, które zawierały związek małżeński w 1973r. oraz w latach wcześniejszych. Wnioski można składać do 30.04.2023r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Liszkach bądź przesłać na adres Urzędu Gminy w Liszkach.

7. W nocy z 5 na 6 lutego br. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząs odczuli także mieszkańcy: Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny proszą o przeprowadzenie w niedzielę /19.02/ w parafiach zbiórki do puszek na ten cel.

8. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii ś.p. Joannę Stopa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!