VI Niedziela zwykła - 14.02.2021

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem.

2. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 rano i po południu o godz. 17.00. W naszej archidiecezji rozpoczyna się w środę popielcową okres Komunii św. wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (do 30 maja). W środę modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr. hab. Piotr Andryszczak, a odbędą się w dniach od 25 marca do 28 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a po niej Msza św. o godz. 17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nim Msza św. Składka z Gorzkich żali przeznaczona będzie na dekorację kościoła i kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.30 - Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Tomasza naszego organistę.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek rano o godz. 7.00 w pozostałe dni o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę 21.02. br. zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 10.30 będzie dla nich poświęcenie i rozdanie książeczek.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom Dorocie Sikora, Barbarze Korczek, Janinie Sobesto, Marii Sotwin i Krystynie Gruca.

8. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym m.in. Jam dobrze zacząć Wielki Post? Co z krzyżem na Giewoncie i z cyklu „Z bliska” – niezwykła miejsce, w którym nawraca się francuska młodzież, czyli o grocie Marii Magdaleny w Prowansji.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Zbigniew Kapusta ze Ściejowic. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

10. Msze św. w niedziele 21.02.2021 i 28.02.2021 o godz. 8.00, 10.30 i po Gorzkich żalach ok. 15.45.