VI Niedziela Zwykła - 16.02.2020

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni.Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa do drugiej Mszy św. (do godz. 10.30). W tygodniu adoracja przed Mszą św. wieczorną (w poniedziałek, środę, piątek i sobotę) od godz. 16.30. Modlimy się za naszą Ojczyznę, za przyczyną św. Jana Pawła II. Przez cały okres jubileuszu 100. - lecia urodzin św. Jana Pawła II można zyskiwać odpust zupełny – ofiarować go za zmarłych. Zachęcam do tej indywidualnej modlitwy.
  2. W środę naszym parafialnym zwyczajem po wieczornej Mszy św. modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.
  3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00. 
  4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni, jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.
  5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
  6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Zofii Grzybek, Lucynie Kuc, Iwonie Królikowskiej – Pac, Elżbiecie Pająk, Danucie Adamczyk, i Agnieszce Adamczyk.
  7. W Gościu Niedzielnym o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, czy o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych – polecam lekturę.
  8. Składka dzisiejsza na pokrycie kosztów dokupionego oleju opałowego – Bóg zapłać.