VII Niedziela Zwykła - 19.02.2023

1. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Ostatnie nabożeństwo 40-godzinne - Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00. Zakończenie przed Mszą św. o godz. 10:00. Skorzystajmy ze spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

2. W Popielec obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch lżejszych. Post ścisły obowiązuje wiernych pomiędzy 18-60 rokiem życia. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post to czas powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach.

3. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 7:00 oraz 18:00. Msza św. poranna w intencji zmarłych, a po Jej zakończeniu modlitwa – Wypominki. Na Mszy św. wieczornej poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do spotkania z Jezusem w I- Spowiedzi św. i Komunii św.

4. We wtorek i czwartek Msze św. o 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.

5. Msze św. w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:00; 10:00 oraz po Gorzkich Żalach.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:30. W niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Organistę po Mszy św. o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 15:00.

7. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowanie dla pań: Marii Janas, Ireny Skrzypoń, Zofii Białek, Doroty Janas oraz pana Stanisława Szymuli. Słowa podziękowania dla panów Ryszarda Paliś i Dariusza Wąsiołek za prace w tym tygodniu w kościele i na plebani.

8. Dzisiaj po Mszach św. ofiara do puszek na pomoc osobom dotkniętym nieszczęściem trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

9. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga. Próba śpiewu z osobami prowadzącymi o godz. 9:15.

10. Także w przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca – składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje zwyczaj posypywania głów popiołem. Interesujący artykuł o uratowaniu dziecka narodzonego pod zburzonymi domami.

12. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

13. Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Wójt Gminy Liszki zapraszają we wtorek /21.02/ o godz. 17:00 na spotkanie związane z obwodnicą Liszek w hali sportowej Szk. Podst. w Liszkach.

14. W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę, zostanie odprawiona w Katedrze na Wawelu w piątek /24.02/ o godz. 16:30 Msza św. w intencji pokoju. Następnie koncert Orkiestry z Charkowa i przemarsz na Rynek Główny.

15. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składam życzenia opieki Matki Najświętszej