Wakacje LSO i Oazy

Świadectwa odebrali, pożegnali się z nauczycielami, z plecaków wypakowali książki i… rozpoczęli wakacje! Nasi ministranci, lektorzy i oazowicze w stolicy polskich Tatr.

Do Zakopanego przyjechaliśmy w poniedziałek  26 lipca i już pierwszy dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Wyszliśmy na Gubałówkę (1126m), zwiedzaliśmy miasto, rozegraliśmy mecz piłki nożnej z miejscowymi rówieśnikami (wygrany 4:2) , uczestniczyliśmy w Mszy Świętej i zakończyliśmy dzień pogodnym wieczorkiem, który przyniósł nam na koniec dnia ogrom radości.

We wtorek z samego rana ruszyliśmy w trasę nad Czarny Staw Gąsienicowy. Pokonując około 25 km wróciliśmy mega wymęczeni.  Grillowaliśmy, uczestniczyliśmy w Eucharystii i w ramach pogodnego wieczorka oglądaliśmy film „Bezcenny dar”.

Główną atrakcją kolejnego dnia był wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987m). Piękne widoki z tego dnia na długo pozostaną w naszej pamięci! Dzień zakończyliśmy Eucharystią i pogodnym wieczorkiem.

W czwartek, w ostatnim dniu naszego wyjazdu popsucie się pogody nie pokrzyżowało naszych planów, ponieważ po rozpoczęciu dnia Eucharystią spędziliśmy ten dzień na Termach w Białce Tatrzańskiej. Moc atrakcji jakie tam na nas czekały przyniosły nam wiele śmiechu i radości. Wieczorem wróciliśmy do domów i mogliśmy odpoczywać po aktywnie spędzonym początku wakacji !

Natalia

Dziękujemy księdzu proboszczowi za organizację tego wyjazdu, a księżom sercanom za przyjęcie nas w ich domu wypoczynkowym w Zakopanem.