Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. A bezpośrednio po nim Msza św. wieczorna. W niedzielę nabożeństwo o godz. 15.00 a po nim dodatkowa Msza św. 

3. Przez cały tydzień dzieci klasy III, uczestniczyły w białym tygodniu. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. Zachęcam do modlitwy litanią wszystkie dzieci nie tylko te z klasy III.

4. W środę modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej po Mszy św.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom: Monice Pacułt, Marii Paciorek, Lucynie Wąsik i Grażynie Nowak.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym o beatyfikacji założyciela ks. Salwatorianów oraz o cudzie za jego wstawiennictwem.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Kapusta i śp. Mieczysław Rosek z Jeziorzan. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…