Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalne modlitwy (tzw. septennę) podczas nabożeństwa różańcowego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. W naszej archidiecezji możliwość spełnienia przykazania kościelnego trwa do Uroczystości Trójcy Świętej.

Dlatego możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu pół godz. przed nabożeństwem majowym od godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa. A w niedzielę pół godz. przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.30 i 14.30. Składka w przyszłą niedziele inwestycyjne – na wymianę okien na w naszym kościele na chórze koło pana organisty. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Helenie Zelek, Marii Bębenek, Marii Madej, Barbarze Soleckiej.

8. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, a pół godziny przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo majowe. W środę modlimy się za wypominanych sama Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i o godz. 15.00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.