Wprowadzenie relikwii

Możemy cieszyć się obecnością w naszej świątyni relikwii świętej siostry Faustyny Kowalskiej oraz błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. W  odniesieniu do wezwania jakie nosi nasza parafia , z inicjatywy księdza proboszcza Edwarda Pasteczko  te dwie święte będą jeszcze bardziej szczególnie obecne w naszym życiu.

Obydwie święte charakteryzuje ogromy wkład w kult Bożego Miłosierdzia. Święta siostra Faustyna znana jest przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego, a nawet nazywana jest apostołką Bożego Miłosierdzia. Bł. Hanna Chrzanowska poprzez swoje pielęgniarskie powołanie realizowała i szerzyła Boże Miłosierdzie wspierając chorych, ubogich i samotnych, a także organizując pielęgniarstwo parafialne.

W  trzecią niedzielę adwentu zwaną również niedzielą „Gaudete” - niedzielą radości - miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii  do naszej świątyni.  Mszy Świętej przewodniczył nasz rodak  ksiądz abp Stanisław Nowak. Uroczystość uświetnił śpiewem chór „Gaudium” z parafii w Kłaju. Podczas Mszy świętej wraz z naszą całą społecznością parafialną byli obecni  wójt Gminy Liszki - Pan Paweł Miś oraz radna rady powiatu krakowskiego - Pani Agnieszka Pyla.  Uroczystość w kościele zakończyła się ucałowaniem przez wiernych relikwii .

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Liszki
Więcej zdjęć do zobaczenia tutaj.