X Niedziela Zwykła - 09.06.2024

1. Czerwiec to miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

2. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00. W niedziele czerwca o godz.: 8:00, 10:00, 11:30.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

4. Prowadzący scholię zapraszają dzieci, które chcą śpiewem chwalić Pana Boga - na próbę w przyszłą niedzielę o godz. 9:15.

5. Za tydzień /16.06/ na Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Damiana Muskusa. Po Mszy św. o 10:00 - ks. biskup zaprasza na spotkanie grupy parafialne: Radą Parafialną, Róże Różańcowe, KWC, Domowy Kościół, Oazą Młodzieżową, LSO, Scholką Dziecięcą.

6. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Ewie Makowskiej, Katarzynie Dyda, Karolinie Karaś, Władysławie Karaś, Magdalenie Duraj oraz Filipowi Nadajczykowi. Dziękuję także za ułożenie kwiatów przy ołtarzu.

7. Policja ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych oraz apeluje o rozsądek i ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Jednocześnie Policja prosi o informowanie o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy. Więcej informacji w gablotce przy drzwiach kościoła.

8. W Gościu Niedzielnym przeczytać można m. in. o: kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi, także o ciekawych miejscach w Polsce na wakacyjny odpoczynek.

9. Jest też nowy numer Historii Kościoła, jako wakacyjnego przewodnika historycznego – w cenie 12 zł.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - św. Barnaby, apostoła
  • Środa - bł. 108 męczenników II wojny światowej
  • Czwartek - św. Antoniego Padewskiego, kapłana i doktora Kościoła
  • Piątek - św. Michała Kozala, biskupa i męczennika


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów


11. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Andrzeja Urbana ze Ściejowic - Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…