XI Niedziela Zwykła - 14.06.2020

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 odmówimy Litanię do Serca Jezusa i będzie procesja z racji oktawy Bożego Ciała, która trwa do czwartku włącznie. W tygodniu o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

2. W środę kierujemy nasze serca ku bł. Hannie Chrzanowskiej i modlimy się za jej wstawiennictwem.

3. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała.

4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

6. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Takich osób na całym świecie są tysiące. W naszych modlitwach polecajmy ich dobremu Bogu.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Sylwii Rakoczy, Grażynie Grzesiak, Bożenie Skrzyńskiej, Annie Przebinda-Spułowicz i Ewie Przebinda.

8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Kazimiera Boryś ze Ściejowic. Msza św. pogrzebowa i odprowadzenie na nasz parafialny cmentarz w najbliższą środę o godz. 14.00.

9.  Kilka lat temu I Klinika Kardiologii, Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego UJCM z ul. Jakubowskiego 2 z Krakowa, przeprowadzała badania na 100 osobach, które wówczas się zgłosiły. Poproszono naszą parafię o ponowne skontaktowanie się z tymi osobami. Od najbliższego czwartku 18.06 br. od godz. 8.00 w salce pod kościołem te same osoby będą mogły ponownie zrobić badania – lista i zapisy na konkretny dzień i godzinę w zakrystii kościoła. Jedna osoba na pół godziny.

10. Msze św. w tym tygodniu o godz. 18.00, druga intencja wyznaczona lub przyjęta będzie odprawiona bezpośrednio po pierwszej Mszy św.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.