XI Niedziela Zwykła - 16.06.2024

Od wczoraj mamy kolejnego orędownika w niebie Błogosławionego Ks. Michała Rapacza


1. Dzisiaj przeżywamy wizytację kanoniczną naszej parafii przez ks. biskupa Damiana Muskusa. Dziękujemy za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

2. Czerwiec to miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

3. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00. W niedziele czerwca o godz.: 8:00, 10:00, 11:30.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. W piątek /21.06/ zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dziękczynna o godz. 8:00. Zapraszam: nauczycieli, uczniów wraz z rodzicami, babciami i dziadkami. Spowiedź św. dla klas: III – VIII w środę od godz. 17:00.

6. Natomiast na Mszy św. o godz. 18:00, będziemy się modlić w intencji ś.p. Ks. Józefa Obyrtacza – pierwszego proboszcz naszej parafii - w 3 rocznicę śmierci.

7. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w sobotę na Mszę św., a następnie na różaniec w intencji osób zniewolonych i tych, którzy niosą im pomoc.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Ewie Rosek, Barbarze Pyla, Dominice Sobesto, Anecie Stopa i Bernadetcie Dominiarczyk oraz panu Jackowi Kapusta. Dziękuję pani Beacie Stępskiej za bukiet kwiatów przed ołtarzem. Podziękowanie za prace w tym tygodniu przy kościele dla panów: Tadeusza Kowalika, Jacentego Przebindy i Piotra Spułowicza.

9. W Gościu Niedzielnym przeczytać można m. in. o: Marszu dla Życia i Rodziny, który dzisiaj przejdzie ulicami Krakowa i kilkunastu miast polskich, o opiece św. Antoniego patrona dla gubiących i zagubionych.

10. Czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego związany z piłkarskimi Mistrzostwami Europy.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Brata Alberta, zakonnika
  • Środa - św. Romualda, opata
  • Czwartek - bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana
  • Piątek - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika


Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów


12. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Alinę Przebindę ze Ściejowic - Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…