XII Niedziela Zwykła - 21.06.2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. W dzisiejszą niedzielę Litanie do Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy św. o godz. 9.00. W tygodniu Litania do Serca Jezusa po Mszy św.

Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i o  15.00. 

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. Jak w każdą czwartą środę miesiąca modlimy się za wypominanych w wypominkach rocznych. Wyjątkowo wypominki będą przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 a po nich Msza św. w ich intencji. 

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek zapraszam na Mszę św. wieczorną, o godz. 18.00, by podziękować za czas tegorocznej pracy i nauki. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom: Katarzynie Żak, Zofii Zajda, Krystynie Zajda, Iwonie Milcz, Bożenie Galos i Irenie Kowalczyk.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego.  

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. Druga intencja przyjęta lub wyznaczona na ten dzień będzie odprawiona bezpośrednio po pierwszej Mszy św.

9. Z naszej wspólnoty do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszła śp. Maria Sikora za Ściejowic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Wieczny odpoczynek…..

10. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjna. Za wszelkie ofiary na wymianę okiem składam serdeczne Bóg zapłać.