XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jutro 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Składka w tym dniu przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” – swoimi ofiarami wspomagamy dzieła papieża Franciszka, którego posługę i pontyfikat obejmijmy też swoimi modlitwami. Msze św. 29.06 o godz. 7.00 rano  i o godz. 18.00.

2. W środę powierzymy naszą codzienność wstawiennictwu św. Jana Pawła II.   Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę pół godziny przed mszą św. wieczorną od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za naszą Ojczyznę. 

Msza św. wieczorna w sobotę o godz. 18.00 z formularza niedzielnego.

Miesiąc lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusowej, dlatego po Mszach św. odmawiać będziemy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

W czwartek na Mszy św. o godz. 7.00 rano dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17.30 a po nim Msza św.

4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św. w kaplicy św. Józefa, a w sam pierwszy piątek od godz. 17.00. Wszystkim życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”.  

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Aldonie Królik, Honoracie Rożenej, Małgorzacie Józefczyk, Agacie Stelmach i Wiesławie Wsołek.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego, w którym m. in. wakacyjny cykl – „Nie ma jak u mamy”,  reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce, czy też o wpływie pandemii na duchowość ludzi. Polecam lekturę.

         W miesiącach wakacyjnych Msze św. w niedzielę i święta będą w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 (intencje przyjęte na godz. 10.30 będą odprawione o godz. 11.00).

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentu pokuty i Eucharystii w sobotę 4.07 br. od godz. 9.00. 

9. Dzisiejsza składka inwestycyjna na pokrycie kosztów wymiany okien w kościele, za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

10. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Aniela Ożóg ze Ściejowic, polećmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.