XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2024

1. Miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszach św. będziemy odmawiać litanię.

2. Msze św. w niedziele miesiąca lipca o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

4. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na prace przy kościele. Bóg zapłać za składane ofiary, także za wpłacane na konto parafialne.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.

7. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

8. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Celinie Boroń, Beacie Gara, Danucie Królik, Krystynie Przebinda, Marzenie Gruca i Lucynie Kuć. Podziękowanie za porządki w piwnicach kościoła dla pań: Agaty Soleckiej i Ewy Grzesiak oraz panów: Tomasza Kałuskiego, Tadeusza Kowalika, Stanisława Kapusty, Tadeusza Janasa, Józefa Lusiny, Michała Gębarowskiego i Krzysztofa Stachowskiego.

9. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Jeziorzanach o godz. 18:00 zebranie wiejskie. Tematem kwestia mostu na Wiśle.

10. W Gościu Niedzielnym przeczytać można m. in. o wartości i potrzebie przyjaźni w życiu człowieka. W wakacyjnym cyklu wędrówek - wyprawa do najstarszego miejsca pielgrzymkowego Słowacji w Mariance.

11. Do lipcowego numeru miesięcznika Staś dla najmłodszych parafian, dołączona jest gra planszowa.

12. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek          - św. Ottona, biskupa
  • Środa                     - św. Tomasza, apostoła
  • Czwartek               - Rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie
  • Piątek                     - św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
  • Sobota                   - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, wśród, których jest pan Organista - pan Tomasz składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów!