XIX Niedziela Zwykła - 08.08.2021

1. Przeżywamy miesiąc sierpień, szczególny pod względem religijnym oraz historycznym. W modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zdążających na Jasną Górę. Prośmy także o trzeźwość naszej Ojczyzny. W intencji uzależnionych warto podjąć abstynencję i ofiarować ją Panu Bogu.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie i troskę o Dom Boży paniom: Beacie Antosiewicz, Katarzynie Dominiarczyk, Agnieszce Doniec, Juliannie Kuncewicz-Kuć i panu Wojciechowi Sermet.

3. Msze święte w tym tygodniu o godz. 7.00 we wtorek i czwartek, w pozostałe dni o 18.00.

4. W środę po Mszy św. o 18:00 modlitwy przez wstawiennictwo św. Faustyny,  w piątek po Mszy św. modlitwy przez wstawiennictwo św. Brata Alberta.

5. W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Proszę przynieść bukiety: kwiatów, ziół, warzyw.

6. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na pomnik śp. Ks. Józefa – wieloletniego proboszcza naszej parafii. Ofiary będą zbierane przez przedstawicieli Rady Parafialnej, a w tygodniu u p. Beaty w sklepie.

7. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Odpust Wniebowzięcia NMP odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2021.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in:

• w wakacyjnym cyklu wędrówek Nowa Jerozolima związana ze św. Stanisławem Papczyńskim
  • o 800 rocznicy śmierci św Dominika założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – Ojców Dominikanów

9. Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Wtorek –    święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika
  • Środa –      wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • Piątek –     święto NMP Kalwaryjskiej
  • Sobota –    wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego –kapłana i męczennika

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Odpust Wniebowzięcia NMP odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2021r.

Ze względu na sytuację związaną z Covid-19 podobnie jak w zeszłym roku będzie bez noclegu. Spotykamy się 20 sierpnia (piątek) o godz. 6.00 na Placu Rajskim i wyruszamy na Dróżki Pana Jezusa. Po Dróżkach o godz. 15.00 będą Nieszpory przy Domku Matki Bożej i procesja Zaśnięcia, a po niej w Grobku Matki Bożej Msza św.

W sobotę 21 sierpnia również o godz. 6.00 ruszamy z Placu Rajskiego na Dróżki Matki Bożej i za Zmarłych.

W niedzielę 22 sierpnia o godz. 6.00 rozpoczęcie Mszą św. przy Grobku Matki Bożej, a następnie procesja Wniebowzięcia zakończona Sumą Odpustową przy Ołtarzu Polowym o godz. 11.00

Dojazd do Kalwarii na pielgrzymkę - indywidualny.

Serdecznie zapraszam

Przewodnik