XIX Niedziela Zwykła - 11.08.2024

1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. Podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Proszę podtrzymując tradycję przynieść bukiety: kwiatów i ziół. Msze św. o godzinie 8:00, 10:00 oraz 11:30. Jest to rocznica Cudu nad Wisłą – dziękujmy Panu Bogu za naszą Ojczyznę i opiekę nad Nią Matki Bożej.

2. Wyjście w ten dzień pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej po Mszy św. o godz. 11:30. Po zapakowaniu bagażu pielgrzymi udadzą się na pociąg do Skawiny.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium bł. ks. Michała Rapacza w Płokach oraz sanktuariów MB w Trzebini i Paczółtowicach - 22.08 /czwartek/. Koszt 60 zł, zapisy i potwierdzenie wpłaty w tym tygodniu w zakrystii.

5. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Marii Nowak, Stanisławie Bulda, Grażynie Przebinda, Marzenie Lusina, Józefie Tyrała oraz panu Jarosławowi Szczypczyk.

6. Dziękuję osobom, które znalazły czas i chęci, by przyjąć pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, których gościliśmy we wtorek w naszej parafii. Jednocześnie dziękuję za świadectwo wiary oraz przedstawienie Pani Jasnogórskiej naszych spraw przez pielgrzymów z Jeziorzan i Ściejowic idących w grupie z naszego dekanatu.

7. W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z Przemysławem Babiarzem o pozasportowych aspektach olimpiady oraz o jego wierze. W wakacyjnym cyklu wędrówek – mało znane sanktuarium maryjne w Andorze.

8. Jest jeszcze, sierpniowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych.

9. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
  • Wtorek - NMP Kalwaryjskiej
  • Środa - św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • Czwartek - Wniebowzięcie NMP
  • Piątek - św. Stefana Węgierskiego, króla
  • Sobota - św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Góralczyk z Jeziorzan – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.