XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2023

1. Dziś przypada święto NMP Kalwaryjskiej. W modlitwie polecajmy pielgrzymów zdążających do sanktuariów maryjnych. Szczególnie módlmy się za grupę z naszej parafii, która 17.08 o godzinie 11:30 wyruszy z kościoła do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Jednocześnie dziękuję za świadectwo wiary oraz przedstawienie Pani Jasnogórskiej naszych spraw przez pielgrzymów z Jeziorzan i Ściejowic idących w grupie z naszego dekanatu.

2. Msze św. w niedziele miesiąca sierpnia o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. Podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Proszę podtrzymując tradycję przynieść bukiety: kwiatów i ziół. Msze św. o godzinie 8:00, 10:00 oraz 11:30.

4. Msze św. we czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

6. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowania dla pań: Ewy Makowskiej, Marzeny Gruca, Krystyny Przebinda, Danuty Królik, Grażyny Grzesiak oraz dla pani Beaty Stępskiej za ułożenie kwiatów.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. artykuły podsumowujące Światowe Dni Młodzieży. W cyklu wędrówki po Polsce o największym obserwatorium astronomicznym w Polsce.

8. Jest jeszcze, sierpniowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych.

9. Bardzo proszę, by osoby koszące trawę koło grobów swoich bliskich nie wyrzucały jej za ogrodzenie na czyjąś działkę.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • Wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • Środa - św. Stefana Węgierskiego
  • Czwartek - św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów