XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024

1. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

2. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych pobłogosławienie pojazdów mechanicznych z racji zbliżającego się dnia - św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących.

4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Danucie Adamczyk, Elżbiecie Pająk, Zofii Grzybek, Justynie Nizioł i Katarzynie Pustelny, a panom Tadeuszowi Kowalikowi i Stefanowi Kapuście za prace przy kościele.

5. W dniach 6-11 sierpnia będzie trwała 44. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Grupa z naszego dekanatu wyruszy z parafii św. Mikołaja w Liszkach. Zapisy w salce przy plebanii w Liszkach: 03.08 /sobota/ w godz. 19:00-20:00; 04.08 /niedziela/ po Mszach św; oraz 06.08 /wtorek/ w godz.19:00-20:00.

6. W Gościu Niedzielnym przeczytać można m. in. o tym, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa. W wakacyjnym cyklu wędrówek – sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Alpach włoskich.

7. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • Wtorek - NMP z Góry Karmel - MB Szkaplerznej
  • Czwartek - św. Szymona z Lipnicy, kapłana
  • Sobota - bł. Czesława, kapłana

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów

W dniach 15-18 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka na odpustWniebowzięcia NMP do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na koniecznośćrezerwacji i ograniczoną ilość miejsc, chętnych na nocleg proszęo zgłoszenie się do 20 lipca. Koszt około 55 zł. za jedną noc. Nocleg w tymsamym miejscu, co w zeszłym roku. Szczegółowy program pielgrzymki zostaniepodany w późniejszym czasie.

Serdecznie zapraszamPrzewodnik

****************************************************************

Wójt Gminy Liszki informuje o podjęciu przez Radę Gminy uchwały o przystąpieniu do sporządzaniu planu ogólnego gminy Liszki. Wnioski należy składać do Wójta w terminie do 16 września br. Więcej informacji na stronie www.liszki.pl