XVI Niedziela Zwykła - 18.07.2021

1. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży i wczorajsze sprzątanie paniom: Agnieszce Stokłosa, Beacie Skrzypoń, Annie Gdula oraz panom Mirosławowi Łączyńskiemu i Piotrowi Łączyńskiemu. Również dziękuję Paniom za troskę wokół kościoła – plewienie róż, usuwanie trawy z kostki i oczyszczenie rowu wzdłuż ulicy.

2. Msze Święte w tym tygodniu o godzinie 7:00 we wtorek i czwartek. W pozostałe dni o godzinie 18:00.

3. W środę po Mszy św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej

4. Serdecznie zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w sobotę 24 lipca po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Przeznaczona będzie ona na prace, o których zadecyduje Rada Parafialna.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in.

• w wakacyjnym cyklu wędrówek po Polsce –  tama we Włocławku i  miejsce znalezienia zwłok ks. Jerzego Popiełuszki
  • o sile rodziny i wspólnym przeżywaniu żałoby opowiada wdowa po Pawle Królikowskim – Małgorzata Ostrowska-Królikowska, matka pięciorga dzieci
  • jest także dla dzieci i młodych nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Umiejmy podać mądre teksty młodemu pokoleniu.

7. W tym tygodniu patronują nam:

• Wtorek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana
  • Czwartek – święto św. Marii Magdaleny
  • Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • W przyszłą niedzielę kierowcy i podróżujący czczą swego patrona – św. Krzysztofa. Z tej racji błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszach świętych.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej