XVI Niedziela Zwykła - 23.07.2023

1. Dzisiaj po Mszach św. pobłogosławienie pojazdów mechanicznych z racji zbliżającego się dnia - św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie także we wtorek po Mszy św.

2. Msze św. w niedziele miesiąca lipca o godz. 8:00, 10:00; 11:30. W dni powszednie Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. Miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa.

4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowania dla pań: Bernadetty Dominiarczyk, Łucji Kapusta, Lucyny Kuć, Ewy Rosek, Balbiny Sobesto.

5. W środę o godz. 17:30 modlitwa za zmarłych Wypominki. Następnie Msza św. w intencji wypominanych.

6. Również w środę z okazji dnia św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa, zapraszam na Mszę św. osoby, którym patronują Ci święci oraz Babcie i Dziadków z wnuczkami i wnukami.

7. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna Bóg zapłać za składane ofiary, jak również za wpłacane na konto parafialne.

8. W dniach 6-11 sierpnia będzie trwała Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy do Grupy z naszego dekanatu w Liszkach w salce przy plebanii: 30.07 /niedziela/ w godz. 16:30-17:30; 05.08 /sobota/ godz. 18:30-19:30; oraz 06.08 /niedziela/ godz.16:30-17:30.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jako akcja wsparcia: Polskich Misjonarzy prowadzących misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym rodakom na wschodzie będzie 26.07 /środa/ do godz. 12.00. Do tej godziny można składać sprzęt na parkingu. Na stoliku z gazetami są do pobrania ulotki dotyczące zbieranego sprzętu.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. o coraz popularniejszym w Polsce św. Charbelu, a także o tym, w jaki sposób zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.  

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Kingi, dziewicy
  • Wtorek - św. Jakuba, apostoła 
  • Środa - św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Piątek - św. Charbela, kapłana
  • Sobota - św. Marty, Marii i Łazarza

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.