XVII Niedziela Zwykła - 25.07.2021

1. Przeżywamy Rok Jakubowy – dzisiaj przypada święto św. Jakuba Apostoła. Także w dniu dzisiejszym kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Po Mszach św. pobłogosławienie pojazdów mechanicznych.

2. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży i wczorajsze sprzątanie paniom: Monice Zachara, Marii Kapusta, Zofii Pysno, Paulinie Stachowskiej i Katarzynie Sroka. Dziękuję za kwiaty i przystrojenie kościoła. Również dziękuję Paniom za troskę wokół kościoła – usuwanie trawy z kostki oraz Panu za oświetlenie na ambonce.

3. Msze Święte w tym tygodniu o godz. 7:00 we wtorek i czwartek. W pozostałe dni o godz. 18:00.

4. W środę Msza św. za Wypominanych, a po Mszy św. modlitwa za zmarłych – wypominki.

5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycje w naszej parafii. Podczas wczorajszego spotkania Rady Parafialnej zadecydowano o zbiórce na nowe rynny na kościele i plebani.
Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, również za wpłacane na konto parafialne. Gdyby ktoś dzisiaj nie mógł złożyć ofiary, to w następne niedziele można złożyć wsparcie na ten cel w kopercie z podpisem składka inwestycyjna.

6. Przy gazetach są broszury skierowane do rodziców na temat ochrony dziecka przed zagrożeniami.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in:

  • w wakacyjnym cyklu wędrówek po Polsce – zaproszenie do sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu
  • o jubileuszu jakubowym i pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela
  • o ustanowionym przez papieża Światowego Dniu Dziadków i Osób Starszych

8. Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. o 18.00 - babcie i dziadków z wnukami i wnuczkami. Wiele zawdzięczamy babci i dziadkowi – niech modlitwa w Ich intencji będzie wyrazem wdzięczności
  • Środa – wspomnienie św. Charbela, kapłana
  • Czwartek – wspomnienie św. Marty
  • Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ireneusza Duraj ze Ściejowic. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci...