XVII Niedziela Zwykła - 28.07.2024

1. Przed nami miesiąc sierpień, szczególny pod względem religijnym i historycznym. W modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zdążających do sanktuariów maryjnych, prośmy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W intencji osób uzależnionych warto podjąć abstynencję. W czwartek 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlitwą otoczmy Polaków, którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny.

2. Msze św. w niedziele miesiąca sierpnia o godz. 8:00, 10:00; 11:30, w dni powszednie: wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna na prace w parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, jak również za wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

4. W środę o godz. 17:30 modlitwa za zmarłych Wypominki. Następnie Msza św. w intencji wypominanych.

5. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I - sobotę od godz. 9:00.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Krystynie Gruca, Annie Stawowskiej, Marzenie Kaczmarczyk, Joannie Janas, Patrycji Stopa i Karolinie Stopa.

8. W dniach 6-11 sierpnia będzie trwała 44. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Grupa z naszego dekanatu wyruszy z parafii św. Mikołaja w Liszkach. Zapisy w salce przy plebanii w Liszkach: 03.08 /sobota/ w godz. 19:00-20:00; 04.08 /niedziela/ po Mszach św; oraz 06.08 /wtorek/ w godz.19:00-20:00.

9. W Gościu Niedzielnym przeczytać można m. in. o świętych Powstania Warszawskiego. W wakacyjnym cyklu wędrówek – sanktuarium z cudowną figurą Matki Bożej w Ettal w Niemczech.

10. Jest nowy sierpniowy numer miesięcznika „Staś” dla najmłodszych parafian z krzyżówkami i dołączoną grą planszową.

11. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Marty, Marii i Łazarza
  • Środa - św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • Czwartek - św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów