XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2023

1. Dziś święto Przemienienia Pańskiego mające umocnić naszą wiarę i przemienić nasze życie. W modlitwie pamiętajmy o młodych uczestniczących w ŚDM, o pielgrzymach, wyruszających na Jasną Górę. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych - adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Msze św. w niedziele miesiąca sierpnia o godz. 8:00, 10:00; 11:30, w dni powszednie: wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary. Zebrana kwota wyniosła: 5.504,50 zł. W tym w 19 podpisanych kopertach było 1.650,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

5. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowania dla pań: Krystyny Drewniak, Katarzyny Dyda, Olgi Duraj, Ewy Grzesiak oraz dla pana Mirosława Matys. Słowa wdzięczności dla pań, które zatroszczyły się o kwiaty wokół kościoła.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. artykuły o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach, o wartości błogosławieństwa. W cyklu wędrówki po Polsce o najwyżej leżącym miejscu pracy w Polsce.

7. Jest nowy, sierpniowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych.

8. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - św. Dominika, kapłana
  • Środa - św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Czwartek - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Piątek - św. Klary, dziewicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów