XVIII Niedziela Zwykła- 31.07.2022

1. Przed nami miesiąc sierpień, szczególny pod względem religijnym i historycznym. W modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zdążających do sanktuariów maryjnych, prośmy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W intencji osób uzależnionych warto podjąć abstynencję. Jutro 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlitwą otoczmy Polaków, którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny przed wrogiem.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Halinie Widurek, Jolancie Przebinda, Władysławie Karolus, Małgorzacie Wlazło i panu Tadeuszowi Brzyszczyk. Podziękowanie także dla panów: Tadeusza Kowalika i Jacentego Przebindy za prace w tym tygodniu wokół kościoła.

3. Msze św. w niedziele sierpnia o godzinie: 8:00; 10:30; 12:00. Natomiast po wakacjach niedzielne Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

4. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 18:00.

5. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna na pokrycie prac związanych z odwodnieniem kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary, jak również za wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

6. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

8. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę: online na stronie internetowej pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl w zakładce zapisy, Wspólnota VI oraz stacjonarnie w parafii św. Mikołaja w Liszkach dzisiaj, 31.07 /niedziela/ po Mszach św. w godz. 7:30 – 17:30.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Można przeczytać m.in. o ochronie przed uzależnieniami, o powstającym ogrodzie różańcowym w Radzyminie na 102 rocznicę Cudu nad Wisłą. Jest także wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego oraz sierpniowy miesięcznik dla najmłodszych pt. Staś.

10. OSP w Czułowie zaprasza 6 sierpnia w godz. 9:00 – 13:00 na Akcję Krwiodawstwa w sale jednostki OSP – Czułów 362.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Katarzynę Makowską. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek - św. Jana Marii Vianneya, kapłana
  • Sobota - św. Przemienienia Pańskiego

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów