XVIII Niedziela Zwykła - 4.08.2024

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych - adoracja Najświętszego Sakramentu. W modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach wyruszających na Jasną Górę. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego mające umocnić naszą wiarę i przemienić nasze życie.

2. Msze św. w niedziele miesiąca sierpnia o godz. 8:00, 10:00; 11:30, w dni powszednie: wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary. Zebrana kwota wyniosła: 5.874,00 zł. W tym w 18 podpisanych kopertach było 1.800,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

5. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuarium bł. ks. Michała Rapacza w Płokach oraz sanktuariów MB w Trzebini i Paczółtowicach - 22.08 /czwartek/. Orientacyjny koszt 60 zł, zapisy w tym tygodniu w zakrystii.

6. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Agnieszce Wąsiołek, Agnieszce Gruca, Renacie Suchan, Marii Makowskiej, Halinie Królik, Annie Nowak, Katarzynie Wąsik oraz panu Michałowi Meus.

7. We wtorek około godziny 12:00 będziemy gościć przy kościele grupę pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Proszę chętnych do ugoszczenia pielgrzymów, a kto da radę do włączenia się w pielgrzymowanie.

8. W Gościu Niedzielnym znajduje się formularz umożliwiający wsparcie protestu przeciwko ograniczeniu nauczania religii w szkołach zapowiedzianemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W wakacyjnym cyklu wędrówek – sanktuarium z cudowną figurą Matki Bożej w Mariazell w Austrii.

9. Kalendarz liturgiczny:

• Środa - bł. Edmunda Bojanowskiego
  • Czwartek - św. Dominika, kapłana
  • Piątek - św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Sobota - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów

Zmarła śp. Stanisława Góralczyk z Jeziorzan – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

"Strażacy OSP w Czułowie, zapraszają 10 sierpnia 2024 r. (sobota) na akcję oddania krwi w remizie w godzinach 9:00 – 13:00. Dla najmłodszych oraz rodzin przewidziane są atrakcje oraz upominki."