XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022

1. W dniu dzisiejszym Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach i obchody 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W naszej parafii po Mszach św. odmówimy za św. Janem Pawłem II słowa zawierzenia wypowiedziane przez Niego 17.08.2002r.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Monice Nowak, Zofii Janas, Edycie Nowak, Annie Nowak i Sylwii Śmiech.  Dziękuję także za prace wokół kościoła w tym tygodniu: pani Stanisławie Sobesto oraz panom Tadeuszowi Kowalik, Stefanowi Kapusta, Jacentemu Przebinda oraz pracownikom pana Tomasza Makowskiego.

3. Msze św. w niedziele sierpnia o godzinie: 8:00; 10:30; 12:00. Natomiast po wakacjach niedzielne Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.

4. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Proszę przynieść bukiety: kwiatów i ziół. Msze św. o godzinie 8:00, 10:30 i 12:00.

5. Natomiast Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7:00; natomiast w środę piątek i sobotę o 18:00.

6. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

7. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Odpust Wniebowzięcia NMP odbędzie się w dniach 19-21.08.2022r. Szczegóły w zakładce aktualności na stronie parafialnej.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, przeczytać można m.in. o pustym grobie Matki Bożej, do numeru dołączona jest płyta z Biblią Audio zawierająca trzy Księgi Mądrościowe.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jako akcja wsparcia Polskich Misjonarzy prowadzących misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym rodakom na wschodzie będzie 19.08 /piątek/ do godziny 14.30.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • Wtorek - św. Stefana Węgierskiego, króla
  • Środa- św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Sobota - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów