XX Niedziela Zwykła - 15.08.2021

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba. W Polsce uroczystość znana jest, jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego święcimy bukiety kwiatów, ziół, warzyw dziękując Panu Bogu za otrzymane dary. W dniu dzisiejszym przypada rocznica Cudu nad Wisłą. Polecajmy Matce Bożej sprawy naszej Ojczyzny.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie i troskę o Dom Boży paniom: Stanisławie Kumerskiej, Annie Nowak, Marii Stopa, Marii Panek oraz Panu Józefowi Pyla.

3. W środę po Mszy św. o 18:00 modlitwy przez wstawiennictwo bł. Hanny Chrzanowskiej

4. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę na pomnik śp. Ks. Józefa – wieloletniego proboszcza naszej parafii. Ofiary dziś zbierane przez przedstawicieli Rady Parafialnej przy wyjściu z kościoła, natomiast w tygodniu u p. Beaty w sklepie.

5. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Odpust Wniebowzięcia NMP odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2021.

6. Wójt Gminy Liszki informuje, że w Ośrodku Zdrowia w Liszkach dziś do godz. 13.00 będzie szczepienie jednodawkową szczepionką bez wcześniejszej rezerwacji.

7. Strażacy jednostki OSP Czułów zapraszają 21 sierpnia (sobota) do sali gimnastycznej w Szk. Podst. w Czułowie na Akcję Krwiodawstwa i darmowe badania wzroku  od 9.00 – 13.00 oraz akcję Szczepimy się w godz. 8.00 – 13.00.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in.:

  • o tym gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie
  • a w wakacyjnym cyklu wędrówek - Białystok i miejsca związane z bł. ks. Michałem Sopoćko spowiednikiem.s. Faustyny

9. Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek - św. Stefana Węgierskiego, króla
  • Wtorek - św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Piątek - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • Sobota - św. Piusa X, papieża

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej


ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ 

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Odpust Wniebowzięcia NMP odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2021r.

Ze względu na sytuację związaną z Covid-19 podobnie jak w zeszłym roku będzie bez noclegu. Spotykamy się 20 sierpnia (piątek) o godz. 6.00 na Placu Rajskim i wyruszamy na Dróżki Pana Jezusa. Po Dróżkach o godz. 15.00 będą Nieszpory przy Domku Matki Bożej i procesja Zaśnięcia, a po niej w Grobku Matki Bożej Msza św.

W sobotę 21 sierpnia również o godz. 6.00 ruszamy z Placu Rajskiego na Dróżki Matki Bożej i za Zmarłych.

W niedzielę 22 sierpnia o godz. 6.00 rozpoczęcie Mszą św. przy Grobku Matki Bożej, a następnie procesja Wniebowzięcia zakończona Sumą Odpustową przy Ołtarzu Polowym o godz. 11.00

Dojazd do Kalwarii na pielgrzymkę - indywidualny.

Serdecznie zapraszam
Przewodnik