XX Niedziela Zwykła - 16.08.2020

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Jutro święto św. Jacka prezbitera patrona archidiecezji Krakowskiej.

3. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Dziękuję sprzątającym  kościół w ubiegłym tygodniu, paniom Krystynie Sroka, Paulinie Stachowskiej, Róży Kowalik, Annie Rospond i panu Stanisławowi Przebinda.

5. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę za przyczyną św. Jana Pawła II.

7. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na składane po Mszy św. przed kościołem na zniszczony Bejrut, jak o to prosił w ubiegłym tygodniu przew. Konferencji Episkopatu Polski.

8. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym m. in o cudzie nad Wisłą.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.